Zdrowie

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 661

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegach medycyny estetycznej?

Materiał partnera:

Kiedy poddajemy się zabiegom medycyny estetycznej, naruszamy naturalną ciągłość naskórka oraz skóry właściwej, dlatego bezpośrednio po zabiegu powinniśmy poddać się odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której skóra naszej twarzy bądź innych partii ciała szybciej wróci do jak najlepszej kondycji zdrowotnej. Jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, zwykle polegają one na wypełnianiu i wstrzykiwaniu preparatów pod skórę, dlatego na skórze mogą pozostać ślady nakłuć oraz różnego rodzaju skaleczenia, które powinniśmy po zabiegu poddać prawidłowej pielęgnacji.

medycyba


Domowa pielęgnacja po zabiegach medycyny estetycznejDomowa pielęgnacja po zabiegach medycyny estetycznej powinna przede wszystkim polegać na wyciszeniu skóry, jej odpowiednim uspokojeniu, aby mogła się w sposób bezpieczny i szybki wygoić. Jeżeli lekarz medycyny estetycznej Kraków nie zaleci nam specjalistycznych kosmetyków bądź leków, za pomocą których będziemy mogli pielęgnować skórę po zabiegu, powinniśmy zastosować swoje najbardziej zaufane kosmetyki.

Zwykle mowa tutaj o emulsjach i kremach nawilżających, dzięki którym skóra szybciej odzyskał właściwą kondycję. Każda klinika medycyny estetycznej zaleca stosowanie starych i sprawdzonych sposobów pielęgnacyjnych, najkorzystniej jest ograniczyć je do znanych sobie produktów kosmetycznych, które mają przede wszystkim działanie ochronne, nawilżające oraz lekko natłuszczające. Wszystko po to, aby zapobiec utracie wody z organizmu.

Jakie kosmetyki do domowej pielęgnacji po zabiegu medycyny estetycznej?Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk możesz użyć po zabiegu medycyny estetycznej, koniecznie zapytaj się o poradę lekarza medycyny estetycznej, nie testuj samodzielnie nowych leków czy też kremów nawilżających, albowiem możesz tylko zaszkodzić i wywołać niepożądaną reakcję alergiczną. W przypadku, kiedy nie stosujesz kremów nawilżających na co dzień, wybierz ten z najprostszym składem chemicznym, najlepiej taki, który nadaje się do pielęgnacji skóry dziecka. Będziesz miał pewność, że ci nie zaszkodzi.

Nie zalecane jest testowanie nowych kremów, żelów myjących czy jakichkolwiek innych kosmetyków. Mogą one bowiem wpłynąć podrażniająco, a nawet wywołać reakcję alergiczną. Zaraz po zabiegu medycyny estetycznej nie powinno się wykonywać żadnych peelingów mechanicznych oraz używać kosmetyków o silnym działaniu, a także o intensywnym zapachu. Zawartość substancji silnie pachnących w kosmetykach, także może wpłynąć podrażniająco na skórę, która jest wyjątkowo delikatna po zabiegu medycyny estetycznej. Sprawdź ofertę lekarza medycyny estetycznej skopia-ec.pl

Kosmetyki przepisane przez lekarzy medycyny estetycznejJedynym wyjątkiem mogą być kosmetyki przepisane przez lekarza medycyny estetycznej oraz preparaty posiadające wysoki filtr UV. W przypadku jakichkolwiek problemów skórnych najlepiej zgłosić się na konsultacje lekarską, podczas której lekarz sprawdzi czy nic nie dzieje się nie bez wiecznego ze skórą oraz zleci odpowiednie preparaty gojące.

Zwykle zaleca się ograniczenie stosowania jakichkolwiek kosmetyków po zabiegu, najważniejsze aby skóra odpoczęła i naturalnie zregenerowała się przy zastosowaniu jedynie prostych kosmetyków o działaniu ochronnym i nawilżającym. Jeżeli to możliwe, powinniśmy także unikać nadmiernego malowania się po zabiegu, lekarz medycyny estetycznej wskaże nam jak długo będzie się goiła skóra oraz przez jaki czas należy unikać konkretnych kosmetyków na przykład do malowania.