bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 2811

Szpital Wojewódzki: Neurochirurgia przekształcona na oddział covidowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej uruchomił kolejne miejsca dla chorych na COVID-19. Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego pacjenci hospitalizowani są na oddziale neurochirurgicznym, gdzie przygotowano dla nich 22 miejsca.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki: Neurochirurgia przekształcona na oddział covidowy · fot. bielsko.info


- W Szpitalu Wojewódzkim na potrzeby chorych na COVID-19 przekształcono już w ostatnim czasie oddziały: chorób wewnętrznych i diabetologii, kardiologii oraz oddział gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych, a także laryngologii i onkologii laryngologicznej - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa bielskiego Szpitala Wojewódzkiego.

Jak dodaje przedstawicielka bielskiej placówki, szpital dysponuje obecnie 147 miejscami dla osób zakażonych koronawirusem. - W tym jest 13 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla pacjentów, którzy ciężko przechodzą COVID-19 i wymagają respiratoterapii. W związku z nasileniem liczby zachorowań oddział ma 100-procentowe obłożenie - mówi Szafrańska.

Dodatkowo 6 miejsc dla pacjentek chorych na COVID-19 przygotowano w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

mp / bielsko.info
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj