bielsko.tv - bielska telewizja internetowa Logo bielsko.tv

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wideo

  • 29 stycznia 2021
  • wyświetleń: 524

Autobus - nowy sposób na nadawanie przesyłek w Niemczech

Materiał partnera:

Koronawirus, nowe realia epidemiczne, ale również rosnące zainteresowanie maksymalnie szybkim nadaniem przesyłki - wszystko to sprawia, że firmy kurierskie szukają nowych form logistyki. Czy nowym trendem na rynku stanie się pomysł DHL i nadawanie paczki z autobusu?

Koronawirus, nowe realia epidemiczne, ale również rosnące zainteresowanie maksymalnie szybkim nadaniem przesyłki -


Szczególnie w okresie przedświątecznym, firmy kurierskie stawiają bardzo duży nacisk na to, by zmaksymalizować proces obsługi przesyłek od strony zlecenia. Jak pokazuje pilotażowy program w DHL realizowany w Berlinie, efektywność przy zastosowaniu nowych koncepcji może być pozytywnym zaskoczeniem.

Nadanie paczki w autobusie, czyli niemiecki pomysł na logistykęJeśli spojrzeć na ostatnią milę, jak w terminologii logistycznej określa się kluczowy finisz dostarczenia przesyłki, możliwości są relatywnie ograniczone. Oczywiście można - niczym wzorem kurierów z Chin - sięgać po drony dostarczające paczki do odbiorców. Jednak możliwości ich przekazania kurierowi są znacznie mniejsze.

Tu pojawił się pomysł DHL: klient nie musi już szukać miejsca nadania czy czekać na to, aż kurier przyjedzie po przygotowaną paczkę. Firma kurierska uruchomiła usługę nadawania przesyłek w autobusie. W ten sposób na ulice Berlina wyjeżdża pięć autobusów - to liczba tymczasowa; ma być powiększona o kolejnych pięć w przyszłości - w których można zarówno nadać jak i odebrać przesyłki kurierskie. Warto tę opcję mieć w pamięci planując wysyłkę paczki do Niemiec - np. w sytuacji, gdy jej odbiorca w Berlinie jest bardzo mobilny i może mieć problem z bezpośrednim odbiorem w danej lokalizacji. Znając trasę czy plan jazdy autobusu może swoje plany dostosować właśnie do ustaleń DHL i kurierskiego pojazdu.

Choć w autobusie można zarówno odbierać jak i nadać przesyłkę, w mediach społecznościowych szczególnie entuzjastycznie powitano pierwszą z tych opcji. Okazuje się bowiem, że klienci bardzo doceniają sobie - szczególnie w dużym Berlinie - możliwość przyjazdu w określone miejsce, gdzie będzie bus z przesyłkami. Pozwala to ominąć potrzebę wizyty w punkcie odbioru, korzystania z automatów czy przymusu pobytu w domu

Coraz więcej przesyłek do NiemiecNowe rozwiązanie wdrożone przez DHL to efekt kolejnego wzrostu ilości przesyłek, jakie obsługuje firma kurierska w Niemczech. Nie podaje konkretnych wyliczeń, ale dynamikę widać po wzrostach w całym kraju. Niemcy - kraj szczególnie ceniący sobie zakupy przez internet - według szacunków branżowych wygeneruje tylko w listopadzie i grudniu w sumie ok 420 mln zamówień na dostawy paczek. Będzie to wzrost o prawie 20 proc. w porównaniu do ub. roku, który już wtedy wydawał się być zdecydowanym ewenementem.

Jak nadać paczki do Niemiec?Zdecydowanie najkorzystniejszą opcją jest zlecenie usługi kurierskiej przez internet. To nie tylko kwestia ceny - choć kurierzy są pod tym względem szczególnie atrakcyjni względem kosztów narodowych przewoźników. Internet umożliwia również precyzyjne sprawdzenie tego, ile będzie kosztowała przesyłka do Niemiec oraz kiedy może zostać dostarczona do odbiorcy. W ten sposób symulacje - wraz z możliwością złożenia zamówienia kuriera do Niemiec - prezentuje platforma KurJerzy.pl. W prosty i intuicyjny sposób wskazuje, jakie firmy są gotowe do podjęcia danego zlecenia i ile będzie kosztowała usługa dostarczenia paczki do konkretnej lokalizacji w Niemczech.

Facebook