
Wiadomości
- 7 maja 2025
- wyświetleń: 1031
102 lata pani Anny - wyjątkowy jubileusz w bielskim Domu Nauczyciela
102 urodziny to niecodzienna okazja do świętowania - tak było w Domu Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej, gdzie wyjątkowy jubileusz obchodziła pani Anna Prus, mieszkanka placówki. Uroczystość zgromadziła wielu gości oraz współmieszkańców, tworząc ciepłą i radosną atmosferę.

"Życzenia jubilatce złożył m.in. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Konrad Łoś. W jadalni placówki zgromadzili się przedstawiciele Centrum Seniora, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a przede wszystkim mieszkańcy Domu Nauczyciela. Wszyscy złożyli jubilatce najserdeczniejsze życzenia i odśpiewali Dwieście lat, a pani Anna z wdziękiem zdmuchnęła świeczki na swoim urodzinowym torcie przy dźwiękach ulubionej muzyki klasycznej" - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
Anna Prus urodziła się 29 kwietnia 1923 roku w Białej i tu spędziła dzieciństwo i młodość. Była trzecim dzieckiem z czworga rodzeństwa, jako jedyna przeżyła wojnę. Jubilatka posiada wykształcenie ekonomiczne. W jednym z bielskich przedsiębiorstw pracowała jako księgowa. W wieku 45 lat wyjechała do Szczecina. Tam zatrudniła się jako główna księgowa w dużym zakładzie pracy. Okres ten wspomina jako najlepszy i najbardziej udany w życiu. W Szczecinie wyszła też za mąż. Niestety małżeństwo trwało tylko 5 lat i zakończyło się tragiczną śmiercią męża w wypadku samochodowym. Po tych wydarzeniach Anna Prus wróciła do Bielska-Białej i mieszka tutaj do dzisiaj. Pasją jubilatki były podróże i muzyka poważna. Swoje wyjazdy często łączyła z bywaniem na koncertach muzyki poważnej, dzięki czemu zwiedziła Włochy, Niemcy, Austrię i wiele innych krajów Europy Zachodniej i świata. Zamiłowanie do muzyki poważnej i podróżowania dzieliła z mężem i przyjaciółmi. Z biegiem lat, z powodu pogorszającego się stanu zdrowia, zdecydowała się zamieszkać w DPS Dom Nauczyciela - jest mieszkanką placówki od 1 października 2022 roku. Jubilatka to osoba bardzo lubiana i doceniana przede wszystkim za życiową mądrość i wielkie poczucie humoru.

ZOBACZ TAKŻE

Oddaj krew na placu Ratuszowym - dołącz do akcji już 5 czerwca

Skarby sztuki i historii - nowości z Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej

Dzisiaj„10 sekretów Marilyn Monroe” - muzyczno-teatralny hołd w Bielskim Centrum Kultury

Gorący tematŚwiętuj Dzień Dziecka ze Stowarzyszeniem Hajstra przy Studiu Filmów Rysunkowych

Festiwal Kubański vol. 11: dwa miejsca, jedno wielkie kubańskie szaleństwo

Zacięta walka na piasku - młodzi szczypiorniści rywalizowali w Cygańskim Lesie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.