bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2015
  • wyświetleń: 2886

Zdewastowali cmentarz żydowski

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o zdewastowanie 24 nagrobków na bielskim cmentarzu żydowskim, w tym m.in. nagrobek wybitnego bielszczanina, XIX-w. architekta Karola Korna.

Zdewastowali cmentarz żydowski · fot. KMP Bielsko-Biała


Do dewastacji doszło w nocy z 31 października na 1 listopada. Chuligani, którzy przedostali się na cmentarz przez betonowe ogrodzenie, uszkodzili 24 nagrobki. Całkowicie zniszczyli m in. nagrobek wybitnego bielszczanina, XIX-w. architekta Karola Korna. Ukradli także fotografie z wystawy prezentowanej na cmentarzu, powodując szkody w wysokości blisko 3 tys.zł.Kryminalni poszukiwali sprawców. Sprawdzali każdą informację, która mogła ich skierować na trop wandali. Krok po kroku skrupulatnie gromadzili dowody. Czynności te doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch bielszczan w wieku 18 i 24 lat, podejrzanych o te przestępstwa.

W czasie przeszukania garażu należącego do jednego z nich, policjanci odnaleźli skradzione z cmentarza fotografie. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator. Za przestępstwa te grozi im do 5 lat więzienia.

ups / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.