bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 2679

Spółka Aqua przyznała stypendia

Już po raz szósty uroczyście wręczono stypendia ufundowane przez bielską spółkę wodociągowo-kanalizacyjną AQUA. Wsparcie finansowe otrzymało czterdzieści młodych osób z rodzin uczestniczących w miejskim programie "Rodzina +".

stypendia od aquy
Spółka Aqua przyznała stypendia · fot. UM Bielsko-Biała


Stypendia zostały przekazane przez prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta oraz wiceprezesa zarządu spółki - Zbigniewa Szymańskiego. W 2015 roku o stypendia mogli ubiegać się uczniowie szkół: podstawowych (od klas V), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, oraz studenci. Podstawowym kryterium decydującym o stypendium była średnia ocen ucznia (studenta/rok akademicki) za rok szkolny 2014/2015.

Od 2010 r. z oferty karty "Rodzina +" skorzystało ponad 10 000 osób. Obecnie 6837 osób (1393 rodziny) posiada obowiązujące karty. Liczba partnerów programu stale rośnie. Współpraca odbywa się z 62. podmiotami oferującymi rozmaite zniżki na swoje usługi lub towary.

Miasto w ramach polityki prorodzinnej podejmuje szereg działań na rzecz rodzin w szczególności wielodzietnych i zastępczych, między innymi poprzez wprowadzenie i koordynację katalogu ulg i zwolnień oferowanych przez biorące udział w programie miejskie jednostki kultury, sportu i rekreacji oraz partnerów zewnętrznych. Oferowane ulgi m.in. umożliwiają uczestnikom Programu aktywniejszy udział w życiu Miasta oraz atrakcyjne spędzania czasu wolnego

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.