Wiadomości

  • 4 listopada 2015
  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 5766

9 przystanków za 1,9 mln złotych

Urząd Miejski wybrał wykonawcę modernizacji dziewięciu przystanków autobusowych w Bielsku-Białej. Inwestycja pochłonie niespełna 2 mln złotych.

wiata dmowskiego
Nowoczesna wiata przystankowa przy ul. Dmowskiego · fot. bielsko.info


Spółka Hamster ze Świdnicy złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Firma z Dolnego Śląska wyceniła swoją ofertę na około 1,9 mln złotych. Zamówienie dotyczy modernizacji dziewięciu przystanków autobusowych (Warszawska/Dworzec w obu kierunkach, 3 Maja/Dworzec, Hotel Prezydent kierunek dworzec, Plac Żwirki i Wigury w obu kierunkach, Plac Mickiewicza w obu kierunkach oraz Piłsudskiego w kierunku dworca). Zamówienie polega na demontażu starych oraz budowie nowych wiat przystankowych. Pięć przystanków dodatkowo zostanie uzupełnionych o nowe kioski.

Przystanki na wzór nowoczesnej wiaty, która od kilku lat stoi przy ulicy Dmowskiego, będą budowane etapami. Pierwszy przy Hotelu President ma powstać do 21 grudnia 2015 roku. Termin ukończenia ostatniego przystanku upływa 19 grudnia 2016 roku.

projekt przystanku
Koncepcja przystanku przy hotelu President · fot. Triada Design

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.