bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2015
  • 5 listopada 2015
  • wyświetleń: 4617

Bystra: rozbój w biały dzień

W poniedziałek około godziny 10.00 policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej na parkingu jednego ze sklepów w Bystrej napadł na 38-letnią kobietę żądając od niej pieniędzy.

56-latek zaatakował kobietę, przystawiając jej nóż do brzucha i żądając oddania mu pieniędzy. Napadnięta bielszczanka oddała napastnikowi 50 zł, a gdy ten oddalił się w kierunku sklepu powiadomiła policję. Policjanci z Komisariatu w Szczyrku niezwłocznie przybyli na miejsce i zatrzymali sprawcę, którego w międzyczasie ujął kierownik sklepu zaalarmowany przez pokrzywdzoną. Napadnięta kobieta na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń, a skradzione jej pieniądze odzyskano. Sprawca rozboju był trzeźwy i znany już policjantom.

Za popełniony czyn zostanie mu postawiony zarzut rozboju dokonanego przy użyciu niebezpiecznego narzędzia czyli za przestępstwo z artykułu 280 § 2 kodeksu karnego, które kwalifikuje się jako zbrodnia, a więc zagrożone jest karą nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności. O jego ewentualnym tymczasowym aresztowaniu zdecyduje dziś prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.