bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2015
  • wyświetleń: 3055

Miasto w końcu wyremontuje sklep

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Prezydent Jacek Krywult zapowiedział, że w drugim tygodniu listopada rozpocznie się remont sklepu z pasmanterią przy ulicy Zamkowej 3. Pięć miesięcy temu do lokalu samochodem wjechał pijany mężczyzna.

Wjechał w witrynę sklepową - 13.06.2015
Wjechał w witrynę sklepową · fot. Bielsko112


Radny Maurycy Rodak zgłosił na sesji Rady Miejskiej wniosek o "priorytetowe potraktowanie sprawy lokalu znajdującego się przy ulicy Zamkowej 3". Przypominamy, że 13 czerwca nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego zdemolował witrynę najstarszego sklepu pasmanteryjnego w Bielsku-Białej.

- W wyniku tej dewastacji zostały zniszczone lady, towar oraz kasy sklepowe. Od tamtego czasu właścicielki nie mogą prowadzić działalności gospodarczej i naraża je to w oczywisty sposób na bankructwo. Mimo upływu czasu okna są zabite płytami pilśniowymi, a zbliża się przecież okres zimowy. W związku z powyższym wnoszę o priorytetowe potraktowanie sprawy przywrócenia lokalu przy ulicy Zamkowej 3 do użyteczności oraz umorzenie najemcom lokalu czynszu za okres w którym nie mogą sprawować normalnej działalności gospodarczej - czytamy we wniosku Maurycego Rodaka.

Prezydent miasta przyznał radnemu rację, że procedury trwają za długo. - W drugim tygodniu listopada ten temat będzie załatwiony. Zgadzam się z panem, że trwa to za długo, ale wszystko przez czasochłonne procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę oraz uzgodnienia z konserwatorem - mówił Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj