bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2015
  • 2 listopada 2015
  • wyświetleń: 5002

Kolejna atrakcja na Błoniach - zdjęcia

Miłośnicy street workout i parkour mogą już ćwiczyć na bielskich Błoniach. Popularne nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta miejsce, zyskało nową atrakcję. Jest to strefa do uprawiania ruchu na wolnym powietrzu.

Kolejna atrakcja na Błoniach · fot. UM Bielsko-Biała


Park wyposażony jest w różnorodne urządzenia do ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała, które rozwijają sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Na terenie parku do ćwiczeń, zamontowano również murki betonowe o zróżnicowanych kształtach, które stanowią przeszkody dla osób uprawiających parkour - dynamiczny sport, polegający na szybkim przemieszczaniu się z płynnym pokonywaniem wszelkich przeszkód, które staną na drodze biegnącego.

Pomimo tego, że urządzenia są już dostępne, wykonawca musi przeprowadzić ostatnie prace wykończeniowe. Zadanie to realizuje Wydział Gospodarki Miejskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, w najbliższym czasie urządzenia do street workout zostaną zainstalowane także w parku przy ulicy Bohaterów Warszawy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.