bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2015
  • 2 listopada 2015
  • wyświetleń: 3971

Austriacy przekazali cudzoziemców

28 października w Zwardoniu strona austriacka przekazała funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska- Białej 22 cudzoziemców w ramach rozporządzenia Dublin III.

Reklama

uchodźcy, straż graniczna
Przekazanie cudzoziemców w Zwardoniu · fot. Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej


Wśród przekazanych cudzoziemców było dwudziestu jeden obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz jeden obywatel Iranu. Wszyscy cudzoziemcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, lecz wcześniej starali się już o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. Obcokrajowcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III, w myśl którego cudzoziemcy zostają przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych w PSG Bielsko-Biała większość cudzoziemców złożyła pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy, natomiast troje zrezygnowało z ubiegania się o status. Przekazane osoby zostały umieszczone w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.