bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2015
  • wyświetleń: 3395

Zablokowali projekt radnych PiS-u

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej padł wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad projektu uchylenia uchwały ws. podjęcia działań zmierzających do zbycia przez gminę udziałów w Przedsiębiorstwie Komunalnym "Therma".

Reklama

rada miejska
Na sali sesyjnej byli obecni pracownicy PK "Therma" · fot. UM Bielsko-Biała


Przypominamy, że radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości domagają się uchylenia uchwały, która dała zielone światło do sprzedaży Przedsiębiorstwa Komunalnego "Therma". O sprawie pisaliśmy w artykule "PiS nie godzi się na sprzedaż Thermy".

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej przewodniczący klubu PO zgłosił wniosek formalny o usunięcie z porządku obrad projektu uchwały radnych PiS-u. Wniosek został przegłosowany większością głosów Platformy Obywatelskiej i KWW Jacka Krywulta.

- Na pewno klub radnych Prawa i Sprawiedliwości tak tej sprawy nie zostawi - komentował na gorąco wiceprzewodniczący Przemysław Drabek.

---

Aktualizacja z godziny 15.00

Projekt został przywrócony do porządku obrad po interwencji radnego Przemysława Drabka, który wyjaśnił, że zgodnie z regulaminem Rada Miejska może dokonać zmian w porządku obrad tylko i wyłącznie bezwzględną większością głosów. Po kilkudziesięciominutowej debacie, w której udział wzięła m.in. przedstawicielka pracowników Thermy, radni głosami koalicji PO - KWW Jacka Krywulta odrzucili projekt uchwały klubu PiS. Jutro szczegółowo wrócimy do tej sprawy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.