bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2015
  • 6 listopada 2015
  • wyświetleń: 9259

Inteligentna fabryka GE w Wapienicy

Niespełna rok od wmurowania kamienia węgielnego pod inteligentną fabrykę GE, pracownicy nowych zakładów mogli świętować wraz z rodzinami uroczyste przecięcie wstęgi poprzedzające przeniesienie maszyn i produkcji do nowego obiektu.

Podczas uroczystości, która odbyła się w sobotę 24 października, wspólnego przecięcia wstęgi dokonali Grzegorz Konior, dyrektor fabryki GE w Bielsku-Białej, Stuart Thompson, dyrektor generalny GE Power Equipment, oraz przedstawiciele Panattoni Europe i CBRE. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy bielskiej fabryki wraz z rodzinami, którzy następnie zostali zaproszeni do zapoznania się z nowym obiektem.

Fabryka, która w swoich wnętrzach pomieści do 1200 pracowników, znacząco podniesie poprzeczkę w zakresie innowacyjności i wydajności, skupiając pod jednym dachem cztery ośrodki (16 budynków) GE znajdujące się dotychczas w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Jest to jeden z największych zakładów produkcyjnych w regionie i stanowi ważny punkt na jego inwestycyjnej mapie.

- Jako prezydent Bielska-Białej odczuwam ogromną satysfakcję z faktu, iż jeden z największych koncernów na świecie wybrał nasze miasto na siedzibę swojej nowej fabryki, która poziomem technologicznego zaawansowania dorównuje najnowocześniejszym zakładom produkcyjnym na świecie. Obecność GE w regionie stanowi najlepszy dowód na to, że udało nam się stworzyć warunki sprzyjające innowacyjności i rozwojowi międzynarodowego biznesu. Bielsko-Biała i cały nasz region cieszy się coraz większą popularnością wśród firm, które ściągają do nas głównie ze względu na tutejszych pracowników, cieszących się znakomitą opinią oraz bezproblemową współpracę z władzami samorządowymi i środowiskiem akademickim - powiedział Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

GE Energy Management zainwestuje w projekt ponad 200 mln zł (54 miliony dolarów), potwierdzając tym samym plany zwiększenia swojej obecności w regionie. Przeprowadzka z dotychczasowych obiektów do nowej fabryki rozłożona zostanie na kilka następnych miesięcy i odbędzie się ze szczególną dbałością o potrzeby klientów i ciągłość realizacji obecnych zobowiązań. Przenosiny zakończą się w 2016 roku i zwieńczone zostaną uroczystym otwarciem fabryki dla klientów. Środowisko pracy w nowej fabryce obfituje w zaawansowane technologie, dzięki czemu specjalistyczna wiedza pracowników zyska wsparcie inteligentnych maszyn.

W nowej fabryce znajdują się: hala produkcyjna, dwa nowoczesne laboratoria i centrum współpracy z klientami - wszystkie zaprojektowane zostały w sposób sprzyjający innowacyjności oraz zacieśnieniu współpracy z klientami.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.