bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2015
  • wyświetleń: 3997

Mocna reprezentacja PiS-u w stolicy

Pięć mandatów poselskich oraz dwa senatorskie to ewidentny sukces lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS-u dziękują za głosy i zapowiadają ciężką pracę w parlamencie na rzecz naszego regionu.

drużyna pis-u
Drużyna PiS-u do Sejmu i Senatu · fot. bielsko.info


- Chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Dziękujemy przede wszystkim tym, którzy oddalili głosy na listę Prawa i Sprawiedliwości. Cieszymy się, że za tym stołem może być nas taka duża grupa. Przed nami olbrzymia odpowiedzialność i olbrzymie wyzwanie - mówił poseł Stanisław Szwed, który okręgu zebrał rekordową liczbę 46 tys. głosów.

Lider PiS-u na Podbeskidziu zapowiedział, że w ciągu najbliższych 100 dni w Sejmie zostaną uchwalone sztandarowe projekty partii - m.in. przywrócenie wieku emerytalnego 60-65 lat, projekt "Rodzina 500+" oraz projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych.

- Wyborczy oczekiwali zmiany i mam nadzieję, że PiS ze swoim programem takiej zmiany dokona. Mamy świadomość, że oczekiwania wobec naszego ugrupowania są duże i żeby im sprostać, musimy być jedną wielką drużyną - dodaje poseł Stanisław Szwed.

Parlamentarzyści z naszego regionu zapewniają, że nie zapomną o kluczowych projektach dla Podbeskidzia, czyli budowie drogi ekspresowej S1 z Bielska-Białej do Mysłowic, budowie tzw. obejścia Węgierskiej Górki, czy rewitalizacji linii kolejowej z Bielska-Białej do Cieszyna.

Poseł Stanisław Szwed odniósł się także do spekulacji na temat przymierzania jego osoby do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. - Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów rozpoczną się konsultacje ws. tworzenia rządu. Na giełdzie nazwisk pada moje nazwisko. Na dziś nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. Na pewno w tym całym pakiecie dotyczącym Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej moja osoba jest brana pod uwagę. Jaka będzie decyzja pani premier, zobaczymy. Jestem przygotowany na wszystkie warianty - kończy poseł.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.