bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2015
  • wyświetleń: 3710

LO na Grodzisku laureatem konkursu

LO "Szkoła na Grodzisku" zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez MEN "Książki naszych marzeń". Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu maksymalnie 65 - sekundowego filmu przez uczniów, w którym w oryginalny i ciekawy sposób przekonają jury, że to im należy się 50 książek ufundowanych przez MEN. Film został nakręcony we współpracy z dyrekcją bielskiego Szpitala Pediatrycznego.

Reklama

Licealiści ze „Szkoły na Grodzisku” laureatami prestiżowego konkursu - 22.10.2015 · fot. Liceum "Szkoła na Grodzisku"


Każdego roku projekt konkursowy Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń” przyciąga dużą liczbę szkół. W tym roku nie było inaczej. Do gry o książki stanęło aż 1200 szkół z całej Polski. Uczniowie bielskiego Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła na Grodzisku” zajęli II miejsce w tym prestiżowym konkursie i wygrali zestaw 50 książek.

Idea, która przyświeca uczniom bielskiego ogólniaka, jest wyjątkowa. Ich celem jest stworzenie szkolnej biblioteki bajek, która jest niezbędna do realizacji projektu wolontaryjnego „Bajki dla małego pacjenta”. Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Sursum Corda” odwiedza pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku, by czytać im bajki.

Nie jest to pierwsza wygrana uczniów tej szkoły - w ubiegłym roku zajęli pierwsze miejsce w „Polichromie” - w jednym z pierwszych w Polsce projektów wykorzystujących w działalności społecznej metodę rywalizacji. W tym roku o wygranej zadecydował krótki film, w którym uczniowie udowodnili, że to właśnie im należy się wygrana.

- Chcieliśmy w oryginalny sposób połączyć działalność szkolnego wolontariatu z ideą propagowania czytelnictwa. Udało nam się, dzięki uprzejmości dyrekcji Szpitala Pediatrycznego, nakręcić konkursowy film w murach tej placówki. W jego realizacji wykorzystaliśmy wiedzę i umiejętności zdobywane na lekcjach fotografii w naszej szkole. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przekonaliśmy jury konkursu, bo jest to dla nas ogromne wyróżnienie w skali ogólnopolskiej - mówi Michał Pałczak, autor filmu.22 października w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursowa, na której, rzecz jasna, nie zabrakło bielskich licealistów. Liceum Ogólnokształcące „Szkoła na Grodzisku” jest bezpłatną szkołą niepubliczną, kształcącą młodzież na profilach fotograficzno-humanistycznym i graficzno-lingwistycznym.

Liceum Ogólnokształcące Szkoła Na Grodzisku / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.