bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2015
  • wyświetleń: 3274

23-letni fałszerz z Bielska-Białej

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy, wspierani przez śledczych katowickiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali kolejnego z członków fałszerskiej szajki. 23-letni bielszczanin podrabiał banknoty o nominalne 20, 50 i 100 zł. W jednym z bielskich banków wyłudził także kredyt na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu.

fałszywe pieniądze
Zabezpieczone falsyfikaty · fot. KMP Bielsko-Biała


Od kilku miesięcy kryminalni z Bielska-Białej, wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Prokuraturą Okręgową w Bielsku-Białej, pracowali nad sprawą podrabiania i wprowadzania w obieg fałszywych banknotów. Śledczy zbierali materiał dowodowy, który umożliwiał zatrzymanie i postawienie przed sądem sprawców podejrzanych o te przestępstwa.

W czasie zaplanowanej akcji stróże prawa zatrzymali pierwszego z fałszerzy. Przy 24-latku znaleźli podrobione banknoty. Jednocześnie w jego mieszkaniu zabezpieczyli sprzęt, który służył do produkcji pieniędzy oraz kilkadziesiąt sfałszowanych banknotów. Fałszerz został już tymczasowo aresztowany przez sąd. W tym samym czasie śledczy zatrzymali też jego 41-letnią wspólniczkę, która wprowadzała w obieg sfałszowane pieniądze. W mieszkaniu kobiety odnaleziono kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 100 złotych.

fałszywe pieniądze
Zabezpieczone falsyfikaty · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci podejrzewali, że sprawcy nie działali sami. W dalszym ciągu skrupulatnie gromadzili dowody. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania kolejnego z członków fałszerskiej szajki. W mieszkaniu 23-letniego bielszczanina kryminalni zabezpieczyli przedmioty świadczące o jego przestępczej działalności. Sprawca usłyszał zarzuty fałszowania banknotów oraz wyłudzenia kredytu w wysokości blisko 12 tys. zł na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu. W piątek, na wniosek śledczych, bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.