Wiadomości

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 2171

Teatr Polski: "Różnica i powtórzenie"

"Różnica i powtórzenie" to spojrzenie na zagadnienie tożsamości z dwóch perspektyw. Poprzez nawiązanie do tekstów filozoficznych G. Deleuze'a i S. Kierkegaarda przedstawienie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy.

Dyptyk składa się z "Różnicy", która jest rodzajem tanecznego monodramu, oraz "Powtórzenia" - w wykonaniu trójki artystów. "Różnica" to intymny wgląd w wewnętrzny świat człowieka, który poszukuje siebie i odpowiedzi na pytanie co jest zmienne - ja czy rzeczywistość wokół mnie? "Powtórzenie" to opowieść o przenikaniu się tożsamości i zakwestionowaniu istoty powtarzalności rzeczy. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

W "Różnicy i powtórzeniu" widz odnajdzie odniesienia do historii tańca i kluczowych metod choreograficznych. Przez pryzmat twórczości innych, Kuźmiński analizuje własny styl ruchu i choreografii. Przedstawienie będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim już w piątek, 23 października o godzinie 19.00.

Realizatorzy:
[url=]choreografia - Maciej Kuźmiński
dramaturgia / teksty - Adam Hypki
oświetlenie / scenografia - Michał Mackiewicz
kostiumy - Justyna Jakubczyk-Lassota
asystent choreografa - Tomasz Pomersbach
produkcja wykonawcza - Maciej Kuźmiński, Natalia Starowieyska [/url]

Taniec:
  • Powtórzenie - Daniela Komędera, Agnieszka Bednarz
  • Różnica i Powtórzenie - Maciej Kuźmiński


czas trwania:
Różnica - 35 min
Powtórzenie - 45 min

BM / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj