bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 9143

Nagrody prezydenta dla nauczycieli

Prezydent Jacek Krywult spotkał się z nauczycielami i pracownikami bielskich placówek oświatowych podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Była to okazja do podsumowań osiągnięć oświatowych oraz złożenia podziękowań nauczycielom za wkład w pracę z młodymi mieszkańcami naszego miasta.

Dzień Edukacji Narodowej 2015 · fot. UM Bielsko-Biała


- Od wielu lat w skali województwa śląskiego nasi uczniowie są bezkonkurencyjni. Nasza młodzież osiąga najlepsze w regionie rezultaty zarówno podczas sprawdzianu szóstoklasistów, jak i w trakcie egzaminów gimnazjalnych. Bardzo dobrze na tle pozostałych miast naszego województwa prezentują się także nasi maturzyści. Sukcesy uczniów to oczywiście wynik doskonałej pracy pedagogicznej nauczycieli, ale także efekt ich wysokich kwalifikacji. Z roku na rok - co odnotowuję z dużą satysfakcją - przybywa nam nauczycieli dyplomowanych i mianowanych - zaznaczył prezydent Jacek Krywult.

Podczas uroczystości 152 pedagogów otrzymało nagrody prezydenta miasta. Miłym akcentem było również wręczenie przez Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagród Śląskiego Kuratora Oświaty.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.