bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 października 2015
  • wyświetleń: 2093

Poseł Szwed: Najaktywniejszy...

Artykuł sponsorowany:

...w regionie. W ostatniej VII kadencji Sejmu RP nasz okręg reprezentowało 9 posłów. Najaktywniejszy był poseł Stanisław SZWED, który zdeklasował pozostałych parlamentarzystów zarówno w ilości wystąpień na posiedzeniach Sejmu, jak i w kwestii liczby zgłoszonych przez siebie interpelacji oraz zapytań poselskich. Co parlamentarzysta mówi na temat ostatniej kadencji, jakie były jej blaski i cienie oraz jak będzie wyglądała sytuacja w naszym okręgu po niedzielnych wyborach parlamentarnych?

Stanisław Szwed
Poseł Stanisław Szwed - Najaktywniejszy w regionie


Był Pan najaktywniejszym posłem w okręgu nr 27 Bielsko-Biała. Czy ta aktywność ma jakieś przełożenie na zaufanie wyborców?

Rzeczywiście w mijającej kadencji miałem najwięcej wystąpień, czy różnych interpelacji spośród wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu, ale to tylko statystyki, które nie są najważniejsze, choć pokazują zaangażowanie każdego z nas. Będąc w-ce przewodniczącym Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz rzecznikiem PiS w sprawach społecznych zajmowałem się przede wszystkim kwestiami pracowniczymi, emerytalnymi, czy rentowymi. Do mojego biura przy ulicy Asnyka 19 przychodzili przedstawiciele lokalnych zakładów pracy oraz mieszkańcy naszego regionu. Najwięcej satysfakcji przynosiły mi właśnie te indywidualne spotkania oraz sprawy, które udało się rozwiązać na korzyść zwykłych obywateli. To dawało mi motywację do dalszej pracy, która mam nadzieję zostanie doceniona już 25 października.

A jak wyglądała Pana praca w okręgu wyborczym?

To setki spotkań, interwencji, porad w sprawach mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy przychodzili do mojego biura poselskiego. Razem z moimi współpracownikami byliśmy dyspozycyjni każdego dnia i to było najważniejsze. Również znaczna część tych moich interpelacji, czy zapytań dotyczyła spraw lokalnych. Interweniowałem w sprawach pracowniczych, społecznych oraz infrastrukturalnych. Walczyłem o realizację drogi S1 Bielsko-Mysłowice, S69 czyli tzw. Obejścia Węgierskiej Górki, czy poprawy infrastruktury kolejowej na Podbeskidziu. Współpracując z „Solidarnością Podbeskidzia” podejmowałem wiele interwencji pracowniczych, które często przynosiły oczekiwane efekty.

Stanisław Szwed
Poseł Stanisław Szwed - Najaktywniejszy w regionie


Patrząc na ilość pańskich wystąpień ważna była też praca w Sejmie?

Złożyłem 157 podpisów pod dobrymi projektami ustaw i uchwał, które były konsekwentnie odrzucane przez koalicję PO-PSL. To drugi, najlepszy wynik w Sejmie. Pracowałem przy najważniejszych projektach społecznych Prawa i Sprawiedliwości, które mamy zamiar zrealizować jeżeli tylko wyborcy obdarzą nas swoim zaufaniem. Jestem współautorem Narodowego Programu Zatrudnienia, ustawy rodzina 500+ gwarantującej 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko oraz pierwsze z uwzględnieniem kryterium dochodowego. Pracowałem przy ustawie przywracającej wiek emerytalny 60/65 oraz przy projektach, które już udało się zrealizować. Mam tu na myśli wydłużenie urlopów macierzyńskich do roku czasu, czy ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony miejsc pracy. Z dużym zaangażowaniem włączyłem się w obronę opiekunów osób niepełnosprawnych. W ich sprawie występowałem przed Trybunałem Konstytucyjnym i myślę, że w tej kwestii odnieśliśmy połowiczny sukces. Najważniejsze, że jesteśmy przygotowani do konkretnej naprawy Polski. Mamy plan i ustawy, które pozwolą to zrealizować.

Pod warunkiem, że wygracie te wybory?

Czeka nas ciężka praca na ostatniej prostej jaką jest ten tydzień kampanii. Mam nadzieję, że mieszkańcy Bielska-Białej, Podbeskidzia, Ziemi Cieszyńskiej, Pszczyńskiej i Żywieckiej nam zaufają. Wierzę, że moja merytoryczna praca również zostanie doceniona. Tymczasem korzystając z okazji wszystkich mieszkańców Bielska-Białej oraz całego regionu zapraszam na spotkanie z Prezesem PiS - Jarosławem Kaczyńskim. Do zobaczenia o godzinie 17.00 w bielskiej Sali NOT.

Dziękuję za rozmowę.

Stanisław Szwed