bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2015
  • 15 października 2015
  • wyświetleń: 1326

Oprowadzą po bielskim hospicjum

Za nami:

W czwartek 15 października odbędzie się inauguracja 12. edycji "Pól Nadziei". W Bielsku-Białej po raz pierwszy cebulki żonkili, które są symbolem ruchu hospicyjnego, zostaną posadzone na rabacie przed wybudowanym hospicjum. Żonkile są rozpoznawalnym na całym świecie

hospicjum
Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej · fot. Monika Zawadzka


Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne - budowniczy i organizator Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - chce pokazać uczniom, jak wygląda efekt ich pracy - zbiórek, przedstawień, kiermaszów i wielu innych akcji na rzecz hospicjum.

Ośrodek jest cały czas wyposażany w sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności opiekuńczej. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście będą mogli zobaczyć, jak w tej chwili wyglądają pokoje dla pacjentów, łazienki, korytarze, kuchnie. Wkład ponad 80 szkół w budowę i urządzanie hospicjum to w ciągu jedenastu edycji "Pól Nadziei" około 1,5 mln zł.

Program spotkania 15 października (czwartek):
godz. 13.00 - nabożeństwo ekumeniczne (kościół przy ul. NMP Królowej Polski 15)
godz. 13.30 - wystąpienia gości i prezesa SSH
godz. 13.40 - rozdanie cebulek żonkili oraz przejście do budynku hospicjum
godz. 14.00 - sadzenie cebulek żonkili
godz. 14.15 - poczęstunek

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.