bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2015
  • 15 października 2015
  • wyświetleń: 1385

Oprowadzą po bielskim hospicjum

Za nami:

W czwartek 15 października odbędzie się inauguracja 12. edycji "Pól Nadziei". W Bielsku-Białej po raz pierwszy cebulki żonkili, które są symbolem ruchu hospicyjnego, zostaną posadzone na rabacie przed wybudowanym hospicjum. Żonkile są rozpoznawalnym na całym świecie

Reklama

hospicjum
Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej · fot. Monika Zawadzka


Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne - budowniczy i organizator Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - chce pokazać uczniom, jak wygląda efekt ich pracy - zbiórek, przedstawień, kiermaszów i wielu innych akcji na rzecz hospicjum.

Ośrodek jest cały czas wyposażany w sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności opiekuńczej. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście będą mogli zobaczyć, jak w tej chwili wyglądają pokoje dla pacjentów, łazienki, korytarze, kuchnie. Wkład ponad 80 szkół w budowę i urządzanie hospicjum to w ciągu jedenastu edycji "Pól Nadziei" około 1,5 mln zł.

Program spotkania 15 października (czwartek):
godz. 13.00 - nabożeństwo ekumeniczne (kościół przy ul. NMP Królowej Polski 15)
godz. 13.30 - wystąpienia gości i prezesa SSH
godz. 13.40 - rozdanie cebulek żonkili oraz przejście do budynku hospicjum
godz. 14.00 - sadzenie cebulek żonkili
godz. 14.15 - poczęstunek

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.