bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2015
  • 18 października 2015
  • wyświetleń: 7014

Darmowy rozkład MZK na telefony

Dla mieszkańców Bielska-Białej przemieszczających się za pomocą transportu publicznego, stworzono przydatne rozwiązanie mobilne. Transportoid, to darmowa aplikacja, która ma za zadanie uprościć korzystanie z rozkładów komunikacji miejskiej

Reklama

mzk aplikacja
Aplikacja Transportoid · fot. bielsko.info


Transportoid to nie tylko zwykły rozkład jazdy w komórce. To mobilny pomocnik, który wskaże, jak najszybciej dostać się z punktu A do punktu B. Korzystając z niego można być na bieżąco z aktualizacjami rozkładów jazdy i wszystkimi zmianami w funkcjonowaniu miejskich środków transportu. Prosta w obsłudze aplikacja daje możliwość personalizowania przechowywanych informacji i zapisywanie ulubionych tras, przystanków i linii.

Aplikacja sama przypomni użytkownikowi o tym, że kończy się termin ważności biletu okresowego. Ciekawym dodatkiem aplikacji jest funkcja interaktywnej mapy, która pozwala na bieżące śledzenie trasy przejazdu. Oprogramowanie jest systematycznie rozwijane przez dział developerski agencji MOBIEM, znanego dostawcy użytkowych aplikacji mobilnych.

- Coraz częściej namawia się mieszkańców aglomeracji do tego, aby podróżowali komunikacją miejską. Ma być to postawa proekologiczna i podwyższająca standard życia, ograniczająca uporczywe korki oraz zmniejszająca skalę zanieczyszczenia środowiska - mówi Eliza Durnakowska z MOBIEM, polskiej firmy specjalizującej się w tworzeniu darmowych aplikacji na urządzenia mobilne. - My chcemy wykorzystać ten potencjał, bo komunikacja w Polsce jest na bardzo dobrym poziomie, i coraz więcej osób z niej korzysta. Właśnie dlatego zaangażowaliśmy się w rozwój aplikacji, która ma ułatwiać codziennie życie podróżującym środkami transportu publicznego - dodaje.

Transportoid jest bezpłatny i bardzo łatwy w obsłudze. Wszystkie zmiany związane z aktualizacją rozkładów jazdy są wprowadzane na bieżąco, a jednocześnie zajmują niezmiernie mało pamięci i nie spowalniają działania telefonu. Dodatkową zaletą aplikacji jest to, że na systemie Android oraz Windows Phone działa w trybie offline, czyli po ściągnięciu wszystkich rozkładów jazdy, ma się do nich stały dostęp, bez konieczności łączenia się z internetem.

- Nasza aplikacja jest stworzona z myślą o wszystkich mieszkańcach dużych miast i aglomeracji, w których działa. Jej zadaniem jest uproszczenie poruszania się po mieście. Transportoid to bielsko-bialska komunikacja miejsca w zasięgu ręki, która może się przydać każdemu - przekonuje właściciel aplikacji, Marek Naruszewicz z MOBIEM.

Transportoid można pobrać na najpopularniejsze systemy operacyjne tj. Android -www.tnij.org/androidtrans, Windows Phone - www.wptrans.skroc.pl i iOS - www.tnij.org/iostrans.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.