bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2015
  • 17 października 2015
  • wyświetleń: 5211

Ścieżka rowerowa za 3 mln złotych

Miejski Zarząd Dróg wybrał firmę, która wykona przedłużenie ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszego wokół terenu bielskiego lotniska.

lotnisko
Rolkostrada i ścieżka rowerowa z lotu ptaka · fot. Wojciech Gorgolewski


Roboty będą polegały na kontynuacji budowy ścieżki rowerowej i ciągu pieszego wokół terenu aeroklubu. Długość trasy to około 2000 metrów. Szerokość całego ciągu wyniesie 5,8 metrów. 3 metry będą zarezerwowane dla ścieżki rowerowej, która zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej. Ciąg pieszy o szerokości 2 metrów będzie odgrodzony od drogi dla rowerów opaską separującą o szerokości 80 centymetrów.

2-kilometrowy odcinek trasy wokół lotniska zostanie także oświetlony. W niektórych miejscach pojawią się "pętle" z miejscem na wypoczynek, na których planuje się montaż elementów małej architektury (ławki, kosze, stojaki rowerowe, altany). Rozpoczęcie robót ma nastąpić jeszcze w bieżącym roku., a zakończenie w połowie 2016 r.

Roboty wykona wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowo Eksportowe "WIKOS" Jerzy Strzelec z Olszyn. Koszt inwestycji to około 3 mln złotych.

rowerowa
Projektowany przebieg ciągów rowerowo-pieszych · fot. MZD Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.