bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2015
  • 14 października 2015
  • wyświetleń: 9272

Ukradł dziadkowi auto i dachował

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 39-letniego bielszczanina, który ukradł swojemu dziadkowi Opla Astrę, a następnie spowodował kolizję. W czasie zatrzymania usiłował połknąć kilka woreczków z narkotykami, znieważył interweniujących policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną.

Dachowanie na alei Andersa - 10.10.2015 · fot. Bielsko112


W sobotę wieczorem na alei Generała Andersa, w okolicy skrzyżowania z ulicą Kolistą, policyjni wywiadowcy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który doprowadził do kolizji drogowej. Sprawca utracił panowanie nad kierowanym Oplem Astrą, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w znak drogowy, latarnię i dachował. Szybko okazało się, że samochód ten skradł kilka dni wcześniej z garażu swojego 82-letniego dziadka.

W czasie kontroli zatrzymany zachowywał się nerwowo. Wyjął z kieszeni kilka woreczków foliowych z białą substancją, które usiłował połknąć. Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili sprawcę. Zabezpieczyli też substancje, którą przy sobie posiadał. To tylko spotęgowało agresję sprawcy, który zwracał się do policjantów wulgarnymi słowami, szarpał się i wyrywał. Za wszelką cenę usiłował uciec z miejsca zdarzenia.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli dodatkowo skradzione bielszczance dokumenty oraz jej kartę bankomatową, z której zatrzymany wypłacił 500 zł. 39-latek trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu krew do dalszej analizy na zawartość narkotyków. Zabezpieczone przy nim środki zostaną poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. W przeszłości był on już notowany za podobne czyny. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj