bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2015
  • wyświetleń: 1905

Kontrolowani kierowcy byli trzeźwi

W środę policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania "Truck & Bus". W czasie akcji stróże prawa skontrolowali blisko 170 pojazdów.

Reklama

Bielscy policjanci przeprowadzili działania "Truck& Bus". Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 28 policjantów. Stróże prawa skontrolowali blisko 170 pojazdów, w tym 118 samochodów ciężarowych i 13 autobusów.

W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 7 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, z czego 2 nie zostały dopuszczone do dalszej drogi. Zatrzymano również 6 dowodów rejestracyjnych. W trakcie działań policjanci za ujawnione wykroczenia nałożyli na kierujących 62 mandaty.

W związku z ostatnimi poważnymi wypadkami na bielskich drogach, do których przyczynili się nietrzeźwi kierujący, podczas akcji mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców. Spośród blisko 170 skontrolowanych kierowców żaden nie zdecydował się na jazdę "na podwójnym gazie". Skontrolowani kierowcy otrzymywali od policjantów specjalne naklejki z napisem "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.