bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2015
  • wyświetleń: 1616

Minister z wizytą u prezydenta

Minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak gościła w Bielsku-Białej. Podczas spotkania z prezydentem miasta Jackiem Krywultem, burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem oraz starostą bielskim Andrzejem Płonką poruszone zostały niezwykle istotne dla naszego regionu tematy związane z transportem drogowym i kolejowym.

Minister z wizytą w Bielsku-Białej - 05.10.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Rozmowy dotyczyły budowy drogi ekspresowej S1, która ma zapewnić mieszkańcom Podbeskidzia dogodne połączenie z autostradą A4 oraz pozyskania środków na budowę drogi S69, czyli tzw. obejścia Węgierskiej Górki.

- Liczę, że dzisiejsze uzgodnienia, z pomocą pani minister oraz naszych parlamentarzystów, będą miały wpływ na przyśpieszenie budowy obu dróg - mówił prezydent Jacek Krywult. Jak podkreśliła minister Wasiak, dokumentacja związana z drogą S69 jest już przygotowana i są bardzo duże szanse na otrzymanie dofinansowania tej inwestycji.

Minister z wizytą w Bielsku-Białej - 05.10.2015
Minister z wizytą w Bielsku-Białej - 05.10.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


W trakcie spotkania dyskutowano także o planowanym na grudzień uruchomieniu pociągów Pendolino na trasie do naszego miasta, a w przyszłości także szybkiej kolei do Zwardonia oraz pracach przystosowawczych, które w związku z tym obecnie trwają na linii Katowice - Bielsko-Biała.

- To jest działanie na krótką metę. Na dalszą jest przewidywana modernizacja tego szlaku. Jest to duża inwestycja związana m.in. z częściową zmianą przebiegu trasy, co jest to przedsięwzięciem skomplikowanym, ale wydaje się, że niezbędnym - dodała Wasiak.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.