bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 6353

Pierwszy ślub na Skrzycznem

Wójt Gminy Lipowa po raz pierwszy udzielił ślubu na Skrzycznem. Para pochodziła z Gdańska i Białegostoku, na co dzień mieszkają w Warszawie, a "tak" postanowili powiedzieć sobie przed schroniskiem na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego.

Pierwszy ślub na Skrzycznem · fot. UG Lipowa


1 marca br. weszły w życie przepisy, które umożliwiają wzięcie ślubu w dowolnie wybranym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce lub poza urzędem. Po spełnieniu wymogów formalnych, z takiej możliwości skorzystała Krystyna z Gdańska i Karol z Białegostoku, którzy w piątek pobrali się przed schroniskiem na Skrzycznem. Schronisko administracyjnie należy do Gminy Lipowa i to właśnie wójt tej gminy udzielił ślubu młodej parze.

- To wyjątkowe wydarzenie i wielki zaszczyt dla mnie. Mam nadzieję, że inne pary również będą dostrzegać piękno Doliny Ziminika, czy właśnie szczytu Skrzycznego i takie uroczystości będą się powtarzać. Po cichu wierzę również, że małżeństwa zawarte na tym uroczym szczycie będą wyjątkowo szczęśliwe, czego serdecznie życzę młodym - mówił Jan Góra, wójt gminy Lipowa.

Para wraz ze świadkami weszła na szczyt w sportowych ubraniach, potem włożyła odświętne stroje, żeby po uroczystości przebrać się i dalej ruszyć w drogę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.