bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 3558

Biletomaty czy eletroniczne bilety?

Pod koniec 2012 roku w Bielsku-Białej zamontowano kilkanaście automatów biletowych. Problem zakupu biletów został rozwiązany tylko na najważniejszych przystankach. Być może środki na nowe urządzenia znajdą się w przyszłorocznym budżecie.

Biletomaty MZK
W Bielsku-Białej działa 19 biletomatów · fot. bielsko.info


Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej radny Grzegorz Puda po raz kolejny poruszył temat uruchomienia nowych biletomatów w mieście. - Z posiadanych informacji wynika, że ta forma nabywania biletów autobusowych cieszy się dużym uznaniem społeczeństwa i pozytywną opinią. Postuluję o zamontowanie biletomatów w miejscach najpilniejszych. W przypadku braku możliwości montażu automatów biletowych jeszcze w roku bieżącym, proszę o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miasta na 2016 rok - czytamy we wniosku radnego z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Niezależnie od wniosku Grzegorza Pudy na tej samej sesji radna Małgorzata Zarębska złożyła wniosek w sprawie wprowadzenia elektronicznej dystrybucji biletów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bielsku-Białej. - Elektroniczne kanały sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, ze względu na niskie koszty dystrybucji oraz dużą dostępność dla pasażów obecne są w coraz większym gronie polskich miast. Bilet w formie elektronicznej pasażer może nabyć niezależnie od godzin otwarcia kiosków albo dostępności lub sprawności biletomatów - informuje radna Niezależnych.BB.

Prezydent Jacek Krywult odpowiedział, że oba rozwiązania trzeba będzie rozważyć. - Bilety elektroniczne to przyszłość, do której będziemy dążyć. Biletomaty to droga impreza, ale jeśli badania potwierdzą, że jest konieczność montażu nowych urządzeń, to na pewno będziemy je montować - oznajmił prezydent.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.