bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2015
  • wyświetleń: 4618

Szybowiec spadł na zbocze góry

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

To nie był dobry weekend dla lotnictwa w naszym regionie. W sobotę około godziny 12.00 w Bielsku-Białej awaryjnie lądował Jak-12, kilka godzin później w Międzybrodziu Bialskim rozbił się szybowiec. W wyniku tego drugiego wypadku śmierć na miejscu poniósł 58-letni pilot z Warszawy.

Wypadek szybowca w Międzybrodziu Bialskim - 03.10.2015 · fot. OSP Międzybrodzie Żywieckie


W sobotę około godziny 16.00 dyżurny żywieckiej komendy policji został poinformowany o wypadku lotniczym, do którego doszło w Międzybrodziu Bialskim. Zdarzenie miało miejsce w bardzo trudnym terenie górzystym, gdzie trzeba było udać się łodzią przez jezioro Międzybrodzkie, a następnie wspinać ok. 200 metrów w górę. Na miejsce natychmiast wysłano grupę dochodzeniowo - śledczą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letni mężczyzna, w czasie lotu szybowcem nad górą Żar, z nieustalonych przyczyn utracił kontrolę nad szybowcem i spadł do masywu leśnego zachodniego zbocza góry.

W wyniku upadku pilot poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zdarzenia obecni byli przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy przeprowadzili oględziny wraku szybowca, celem wyjaśniania przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

ab / bielsko.info, źródło: KPP Żywiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj