Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 września 2015
  • wyświetleń: 4286

Miasto sprzeda akcje Thermy?

Spółka PGNiG Termika wyraziła chęć zakupu należących do gminy Bielsko-Biała udziałów w Przedsiębiorstwie Komunalnym Therma. Rada Miejska zrobiła pierwszy krok w kierunku transakcji, na której miasto może zarobić nawet 100 milionów złotych.

therma
Przedsiębiorstwo Komunalne Therma · fot. bielsko.info


Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej do porządku obrad wprowadzono projekt uchwały intencyjnej ws. podjęcia działań zmierzających do zbycia przez gminę Bielsko-Biała udziałów w P.K. Therma. "Zielone światło" do rozmów ze spółką PGNiG Termika oraz spółką Tauron Ciepło, która ma prawo pierwokupu akcji gminy, musieli wydać radni.

- Pamiętajmy, że sprzedajemy tylko raz. Therma to strategiczna dla miasta spółka. Myślę, że i bez tej uchwały zainteresowana firma mogłaby przedstawić swoje warunki. Ta uchwałą jest pierwszym krokiem do sprzedaży Thermy - mówił Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Jacek Krywult uspokajał, że to tylko uchwała intencyjna. - Nikt nie podjął jeszcze żadnej decyzji, proszę nie mówić, że ktoś już sprzedaje Therme. Chcemy poznać warunki, ale bez decyzji rady nie możemy rozpocząć rozmów - stwierdził prezydent Bielska-Białej dodając, że transakcja mógłby opiewać na kwotę 100 milionów złotych.

Uchwała została przyjęta minimalną większością (12 głosów za, 10 przeciw). Przeciw byli wszyscy obecni podczas głosowania radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radna Niezależnych.BB - Małgorzata Zarębska.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.