bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2722

Dziewczyny zagrały w Kubiszówce

W sobotę posadami Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz zatrzęsły rockowe dźwięki czterech dziewczyńskich zespołów. Był to finałowy akcent obozu rockowego dla dziewczyn Karioka Girls Rock Camp Beskidy.

Koncert Karioka Girls Rock Camp Beskidy - 29.08.2015 · fot. Anna Chęć, Krzysztof Bożek


Obóz odbywał się w ostatnim tygodniu sierpnia w malowniczej Dolinie Wapienicy w Bielsku-Białej. Zorganizowała go Fundacja Pozytywnych Zmian w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kobieca Transmissja. Idea obozów rockowych dla dziewczyn pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie organizowane są już od ponad dwóch dekad.

Pierwsze dwa dni wypełniły zajęcia indywidualne: dziewczyny oswajały się z instrumentami i decydowały, na jakich zagrają. Kolejne to formowanie się zespołów i wspólne próby zakończone przygotowaniem utworów na finałowy koncert. Zajęcia muzyczne nie były jedynymi. Dziewczyny brały również udział w licznych warsztatach: m.in. z odbijania szablonów, wizerunku scenicznego i pisania tekstów. Miały też okazję spotkać się z interesującymi kobietami - obóz odwiedziła Alicja Czerwińska, prezeska stowarzyszenia Vege Inicjatywa i aktywistka Otwartych Klatek. Wieczorami odbywały się spotkania, które miały przybliżyć dziewczynom historię kobiet w muzyce i tematykę aktywności obywatelskiej.

Koncert Karioka Girls Rock Camp Beskidy - 29.08.2015
Koncert Karioka Girls Rock Camp Beskidy - 29.08.2015 · fot. Anna Chęć, Krzysztof Bożek


Z Islandii przyjechały Margrét Arnardóttir i Áa Einarsdóttir, przedstawicielki partnerskiej organizacji Stelpur Rokka!, która organizuje obozy rockowe dla dziewczyn i kobiet. Margrét i Áa były pod wrażeniem zaangażowania uczestniczek, poziomu ich gry i współpracy, jaką nawiązały dziewczyny. Finałowy koncert był dla nich obu fantastycznym doświadczeniem. Margrét dołączyła nawet do składu jednego z zespołów i zagrała na keybordzie.

Ci, którzy wybrali w minioną sobotę dziewczyńskie, a nie męskie granie - w pobliskim Żywcu odbywał się finałowy koncert tegorocznej trasy pod tą właśnie nazwą - na pewno się nie zawiedli. Dziewczyny dały z siebie wszystko, nawiązały świetny kontakt z publicznością, a na scenie zachowywały się nadzwyczaj swobodnie, jakby zostały dla niej stworzone. Przepływ energii między wykonawczyniami a publicznością był dużo silniejszy niż na zwykłych koncertach.

Koncert Karioka Girls Rock Camp Beskidy - 29.08.2015
Koncert Karioka Girls Rock Camp Beskidy - 29.08.2015 · fot. Anna Chęć, Krzysztof Bożek


- To było wspaniałe doświadczenie - patrzeć, jak dziewczyny nabierają odwagi w wyrażaniu siebie i tworzą własne, autorskie piosenki. Jak pracują na warsztatach i korzystają później z wiedzy, którą zdobyły. To wspaniałe dziewczyny i jestem pewna, że osiągną w życiu wszystko, cokolwiek zechcą. I nie będą bały się próbować - podsumowuje Anna Chęć, członkini Fundacji Pozytywnych Zmian i organizatorka obozu. - Były niezmordowane, ćwicząc grę na instrumentach i doskonaląc umiejętności wokalne. Gdyby tylko mogły, pewnie w ogóle nie chodziłyby spać - dodaje Alina Kula, również członkini Fundacji Pozytywnych Zmian i organizatorka obozu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.