bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4032

Włamania na bielskich osiedlach

W ostatnich dniach bielska policja odnotowała kilka włamań do mieszkań w blokach na bielskich i czechowickich osiedlach. Do zdarzeń tych doszło w ciągu dnia w czasie, gdy domownicy przebywali w pracy bądź wyszli na zakupy. Włamywacze splądrowali mieszkania, kradnąc wartościowe przedmioty.

Włamywacze przedostali się do mieszkań w bielskich blokach przy ul. Podgórze, Sterniczej, Damrota i Matusiaka, a także do mieszkania przy ul. Barabasza w Czechowicach-Dziedzicach, po wyłamaniu wkładek w zamkach zamontowanych w drzwiach wejściowych. Splądrowali pomieszczenia, kradnąc oszczędności i wartościowe rzeczy (głównie biżuterię oraz sprzęt radiowo-telewizyjny).

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i radzi, jak uniknąć przykrych konsekwencji włamań. - Wychodząc z domu zamknijcie dokładnie wszystkie zamki w drzwiach. Nie zapominajcie o zamknięciu okien. Jeżeli posiadacie alarm domowy, uruchomcie go. Jeśli Wasi sąsiedzi pozostają w domu poproście ich, aby zwrócili uwagę na Wasze mieszkanie, a przede wszystkim byli wyczuleni na wszelkie niepokojące odgłosy czy obce osoby, które bez celu błąkają się w okolicy. Niech każda obca i dziwnie zachowująca się osoba (wyczekiwanie na klatce schodowej, kręcenie się bez celu przy drzwiach mieszkań), wzbudzi Waszą czujność. Informacje te prosimy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu, numery alarmowe - 997, 112 lub 33 8121255. Mogą one przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców i przerwania ich przestępczej działalności - informuje policja.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.