bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3164

29-latek okradł klienta hipermarketu

Ponad tysiąc złotych padło łupem złodzieja, który okradł klienta bielskiego hipermarketu przy ul. Andersa. Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali rabusia i odzyskali skradzioną gotówkę. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 5 lat za kratkami.

Sprawca wykorzystał moment nieuwagi niefrasobliwego klienta, który pozostawił saszetkę wraz z pieniędzmi w wózku na zakupy. Skradł pieniądze i szybkim krokiem skierował się do wyjścia. Miał pecha, bo moment kradzieży zauważyli ochroniarze, którzy ujęli rabusia i przekazali go w ręce stróżów prawa. Zatrzymanym okazał się 29-letni bielszczanin. W czasie jego przeszukania policjanci odnaleźli skradzioną gotówkę. Pieniądze zwrócono już właścicielowi. Zatrzymany usłyszał zarzuty. O jego losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

- Po raz kolejny apelujemy do Państwa o ostrożność w czasie zakupów w centrach handlowych i sklepach! Pamiętajmy, że nasz pośpiech i roztargnienie bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy. Niestety, część tych kradzieży prowokujemy sami. Zwłaszcza, gdy w czasie zakupów dla wygody odkładamy torebki i saszetki do wózków na zakupy. Zajęci sprawunkami nie zwracamy uwagi na otoczenie, a właśnie na ten moment czyhają złodzieje - informuje nadkomisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.