bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4886

Miasto nie ma planu na Szyndzielnię?

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na dokapitalizowanie spółki ZIAD kwotą 4 milionów złotych. Środki będą przeznaczone na gruntowny remont kolei linowej na Szyndzielnię. Radny Przemysław Drabek dociekał, czy spółka ZIAD ma przygotowaną strategię uatrakcyjnienia stoku Szyndzielni.

kolej linowa szyndzielnia
Miasto nie ma planu na Szyndzielnię? · fot. bielsko.info


ZIAD bez dokapitalizowania nie jest w stanie poradzić sobie z gruntowną modernizacją kolei linowej na Szyndzielnię. Koszt tej inwestycji to około 10 milionów złotych. I choć wszyscy radni jednogłośnie przyjęli projekt dokapitalizowania spółki zarządzającej koleją linową, po raz kolejny w sali sesyjnej poruszono temat atrakcyjności Szyndzielni. - ZIAD przez tyle lat nie wypracował sobie zysku, żeby samemu przeprowadzić modernizację. Czy spółka ZIAD do tej inwestycji nie przygotowała żadnej strategii? - pytał radny Przemysław Drabek.

Prezydent Jacek Krywult podkreślił, że kolejka musi zostać zmodernizowana, bo w przeciwnym wypadku grozi jej zamknięcie. - Zdecydowaliśmy się na modernizację, to pojawia się pytanie co dalej. Nic. Kolejka będzie tak funkcjonowała, jak funkcjonuje. Zrobiliśmy już wieżę widokową. Jeszcze raz podkreślam, że tereny Szyndzielni w zdecydowanej większości nie należą do naszej gminy. Możemy inwestować tylko na gruntach, które są w naszym posiadaniu - mówił Jacek Krywult.

Do dyskusji włączył się także radny Grzegorz Puda, który przypomniał prezydentowi, że kolej linowa na Dębowiec została wybudowana na gruntach Lasów Państwowych i prywatnych właścicieli. - To nie jest argument. Z Lasami Państwowymi w przypadku Dębowca udało się dogadać. To nie jest powód, żeby nie wykonać koncepcji adaptacji podstocza - dodał radny.

Przypominamy, że w ramach modernizacji kolei linowej maja zostać wymienione liny i napędy oraz wagoniki, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem modernizacja ma zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.