bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3533

4 miliony na gruntowy remont kolejki

ZIAD otrzyma mocny zastrzyk finansowy. Gmina zamierza dokapitalizować miejską spółkę kwotą 4 milionów złotych. Środki mają być wykorzystane na gruntowy remont kolei linowej na Szyndzielnię.

Budowa wieży widokowej - 24.07.2015
Kolej linowa Szyndzielnia · fot. bielsko.info


Podczas otwarcia "ZIAD Tower" prezydent Jacek Krywult zapewniał, że za rok na Szyndzielnię turyści będą wyjeżdżać nowymi wagonikami. Od słów do czynów. Na sierpniowej sesji Rady Miejskiej radni będą głosować nad projektem uchwały w sprawie zmian budżetu miasta na 2015 rok, który zakłada dokapitalizowanie spółki zarządzającej koleją linową w Bielsku-Białej. ZIAD ma otrzymać na ten cel aż 4 miliony złotych.

W ramach modernizacji kolei linowej maja zostać wymienione liny i napędy oraz wagoniki, które w końcu będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem modernizacja ma zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.