bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1168

Przywłaszczyła rentę teściowej

Podała doręczycielowi fałszywe dane, sfałszowała podpis na kwitku i przywłaszczyła rentę teściowej. Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o te przestępstwa.

Obie kobiety mieszkają ze sobą w Komorowicach. Kiedy do drzwi mieszkania zapukał nowy listonosz z rentą starszej z pań, młodsza szybko wpadła na oszukańczy plan. Podszyła się pod teściową, sfałszowała jej podpis na potwierdzeniu odbioru i przywłaszczyła należne jej świadczenie w wysokości 900 zł. Oszustwo wyszło na jaw po kilku dniach, kiedy seniorka upomniała się o swoją należność w urzędzie.

Policjanci zatrzymali sprawczynię. Badanie stanu jej trzeźwości dało wynik blisko 3 promili alkoholu. Mundurowi odzyskali tylko część przywłaszczonej przez nią gotówki. Znaczną sumę przeznaczyła bowiem na zakup alkoholu. Zatrzymana usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.