Wiadomości

  • 14 września 2011
  • wyświetleń: 3488

Wyrok dla pseudokibiców

Bielski Sąd Rejonowy skazał na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu i tysiąc złotych grzywny każdego z czterech pseudokibiców Stali Bielsko-Biała za udział w zbiegowisku, podczas którego poszkodowani zostali młodzi piłkarze Podbeskidzia i ich opiekunowie.

Sprawa dotyczy napaści, do której doszło latem 2009 r. Kilkudziesięciu zamaskowanych i uzbrojonych w kije bejsbolowe, kastety i łańcuchy pseudokibiców Stali zaatakowało czternastoletnich piłkarzy Podbeskidzia. Rodzice oraz trener, którzy stanęli w ich obronie, zostali pobici. Cztery osoby w wieku od 23 do 44 lat trafiły do szpitala. Policja zatrzymała 12 osób, w większości nieletnich. Wśród nich była czwórka oskarżonych, w wieku od 19 do 21 lat.

Po zdarzeniu bielska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie pobicia. Jesienią 2009 roku zostało ono umorzone z powodu niewykrycia sprawców. Przeciwko tej decyzji zaprotestowały władze klubu Podbeskidzie, które zaapelowały do Prokuratora Generalnego o jej zmianę. Postanowienie o umorzeniu zostało uchylone. Zmieniona została zarazem kwalifikacja czynu - z pobicia na udział w zbiegowisku. Bielska prokuratura informowała w ubiegłym roku, że zgromadzone dowody, wykazały, iż oskarżeni brali czynny udział w zbiegowisku.

Wyrok bielskiego sądu jest nieprawomocny.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.