bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2877

Nowy tomograf dla "Pediatryka"

W 2016 roku Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzyma nowy tomograf komputerowy - przekazuje posłanka Mirosława Nykiel w swoim lipcowym newsletterze.

szpital pediatryczny
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Po rozmowach z wicemarszałek Aleksandrą Skowronek zostały zadysponowane środki finansowe na jego zakup w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego. Diagnostyka małych pacjentów będzie przeprowadzona nowym sprzętem, a co za tym idzie bezpieczniej i w bardziej komfortowych warunkach, bo przecież celem Szpitala Pediatrycznego jest wyleczenie, a dobra i trafna diagnoza jest uwarunkowana posiadaniem dobrego sprzętu, dlatego z wielką radością przekazuję tę informację - mówi Mirosława Nykiel.

Ponad 34 tysiące porad i ponad 3200 hospitalizacji - tak w liczbach wyglądała praca Szpitala Pediatrycznego w pierwszym półroczu. Dane te jasno pokazują, jak ważną rolę odgrywa on w systemie ochrony zdrowia miasta i regionu.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku na oddziałach Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej hospitalizowano łącznie 3232 pacjentów. Najwięcej bo blisko 1400 na Oddziale Pediatrycznym. Z kolei w szpitalnych poradniach specjalistycznych od początku stycznia do końca czerwca udzielono łącznie 23 314 porad. Najwięcej - 7748 w Poradni Chirurgii Dzieci. 3937 porad udzielono w Poradni Kardiologicznej, 2955 w Poradni Alergologicznej, a 2341 w Poradni Laryngologii Dzieci. W ambulatorium funkcjonującym przy szpitalnej Izbie Przyjęć liczba porad w pierwszym półroczu wyniosła 10 797. Łącznie w poradniach i w ambulatorium udzielono 34 111 porad.

Warto podkreślić, że mali pacjenci Szpitala Pediatrycznego to nie tylko mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale także innych powiatów południowej części województwa śląskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.