bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2015
  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 8667

Granitowy szalet już gotowy - zdjęcia

Rejon bielskiej Starówki, która od kilku lat przeżywa rozkwit, doczekał się toalety publicznej. Miejski szalet przy ulicy Kopernika jest już gotowy. Automatyczna toaleta lada dzień będzie czynna.

Granitowy szalet przy ul. Kopernika · fot. bielsko.info


- Wszystkie media są już podłączone, czekamy jeszcze na prozaiczną rzecz - fakturę od firmy Tauron za przyłączenie do sieci energetycznej. Po jej opłaceniu toaleta będzie już czynna - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Całoroczna toaleta przy ulicy Kopernika jest w pełni zautomatyzowana. Kabina dla użytkowników została wyposażona w urządzenia sterowania elektronicznego: przesuwne drzwi wejściowe połączone z elektronicznym poborem monet, muszlę ustępową z automatycznym spłukiwaniem oraz myciem, suszeniem i dezynfekcją, automatyczny podajnik papieru toaletowego, automatyczny zestaw umywalkowy z funkcją sekwencyjnego podawania mydła, ciepłej wody i suszenia rąk, automatyczne zmywanie podłogi po wyjściu użytkownika.

Szalet miejski przy ulicy Kopernika znajduje się około 200 metrów od Rynku.Za skorzystanie z toalety trzeba będzie uiścić symboliczną złotówkę. Całkowity koszt montażu toalety wyniósł niespełna 300 tys. złotych. Niebawem nieopodal placu Bolesława Chrobrego, na rogu ulic Krasińskiego i Kącik, stanie taki sam szalet.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.