bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 31 lipca 2015
  • wyświetleń: 1230

Złożono już kilkadziesiąt projektów

Dziś o północy mija termin zgłaszania projektów budżetu obywatelskiego. Według pracowników biura Rady Miejskiej zainteresowanie jest podobne jak w ubiegłym roku.

Znaczna część wnioskodawców do ostatniej chwili zwlekała ze złożeniem projektu. - Do północy czekamy na projekty, które można wysyłać do nas za pośrednictwem strony internetowej www.obywatelskibb.pl - informują pracownicy biura Rady Miejskiej.

Z informacji uzyskanych od osób odpowiedzialnych za przyjmowanie projektów wynika, że liczba projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim jest podobna do tej z ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Co prawda na stronie internetowej (stan na godzinę 15.50) wyświetlają się 44 projekty osiedlowe oraz 17 projektów ogólnomiejskich, to ostateczna liczba wszystkich złożonych projetów powinnna być znana dopiero w przyszłym tygodniu.

- Większość projektów została zgłoszona osobiście, a przez to wprowadzanie dokumentów na stronę internetową zajmuje sporo czasu. Myślę, że do środy się z tym uporamy - dodają urzędnicy.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego jest do rozdysponowania 3,75 mln złotych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.