bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2015
  • 2 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 11471

Tak budowano stadion - kalendarium

Nowy stadion miejski w Bielsku-Białej jest już gotowy! Odbiory powinny zakończyć się na przełomie września i października. Wówczas na trybunach obiektu będzie mogło zasiąść 15 tysięcy kibiców!

Stadion miejski w Bielsku-Białej - 27.07.2015 · fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie


- Zakładamy, że odbiory powinny potrwać do trzech miesięcy - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W tym czasie ma powstać również parking od północnej strony stadionu, gdzie obecnie mieści się zaplecze budowy. - Ten parking w trakcie meczu będzie przeznaczony dla potrzeb organizacji rozgrywek - dodaje Tomasz Ficoń. Obok parkingu powstanie droga, która połączy ulicę Żywiecką z ulicą Broniewskiego.

Rzecznik bielskiego magistratu tłumaczy, że miasto nadal rozważa budowę ogólnodostępnego parkingu na rogu ulic Broniwskiego i PCK. - Trwają intensywne analizy jaką ten parking może mieć formę. Prezydent zlecił analizę kosztów budowy parkingu wielopoziomowego w tym miejscu - wyjaśnia Tomasz Ficoń.

Ciągle nie wiadomo kiedy nastąpi uroczyste otwarcie stadionu. - W październiku będą trwały normalnie rozgrywki, a w dodatku jest to już pora jesienna. Zastanawiamy się, czy nie zrobić tego wiosną. A w jakiej formie? Rozważamy kilka opcji - kończy Tomasz Ficoń.

Budowa stadionu miejskiego w Bielsku-Białej rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 100 mln złotych. Poniżej prezentujemy kalendarium budowy stadionu miejskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.