bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 29 lipca 2015
  • wyświetleń: 3976

Linia nr 8 nie zmieni swojej trasy

Radna Grażyna Nalepa zabiega, aby część kursów autobusów linii nr 8 została skierowana ulicę Olszówki. Władze miejskie twierdzą, że nie ma takiej możliwości.

mzk, autobus
Linia nr 8 nie zmieni swojej trasy · fot. bielsko.info


- Na prośbę podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Grzybowej, oddziału dziennego Szpitala Psychiatrycznego, pracowników oraz osób odwiedzających, zwracamy się z wnioskiem o zmianę kursów autobusów linii nr 8 w godz. 08.00-10.00 oraz 13.00-15.00 w dni powszednie - radna interpelowała już w tej sprawie pod koniec maja.

Zmiana miała polegać na kierowaniu części kursów autobusów na ulicę Młodzieżową do nowego przystanku przy ulicy Olszówki i powrót na ul. Armii Krajowej. - Będzie to korzystne dla osób starszych i niepełnosprawnych, dla których dojście do w/w placówek, od obecnie usytuowanych przystanków, jest bardzo dużym utrudnieniem - czytamy w interpelacji, którą podpisał również radny Roman Matyja.

W odpowiedzi pełnomocnik prezydenta tłumaczy, że reorganizacja linii nr 8 w proponowanym zakresie nie może być zrealizowana, na co nie pozwalają parametry techniczne jezdni ulic Olszówki i Młodzieżowej. - Ponadto zmiana trasy autobusów wydłuży ich przejazd o ok. 10 minut, co spowoduje całkowitą reorganizację obowiązującego rozkładu jazdy - zaznaczył Henryk Juszczyk.

Radna postanowiła ponownie złożyć interpelację. Tym razem dołączyła listę poparcia pod wnioskiem, którą podpisało ponad sto osób. Odpowiedź pełnomocnika Hernyka Juszczyka znów była negatywna. Urzędnik zaznaczył, że działka, na której miałby się znajdować pętla autobusowa, nie należy do gminy ani powiatu bielskiego. Ponadto należałoby poszerzyć ulicę Młodzieżową.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.