bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2015
  • wyświetleń: 5657

Budowa górskich ścieżek rowerowych

W rejonie Koziej Góry trwa budowa górskich ścieżek rowerowych - jednego z projektów wybranych przez mieszkańców do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Ścieżki rowerowe na Koziej Górze · fot. UM Bielsko-Biała


Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest wytyczenie i zbudowanie bezpiecznych, rekreacyjnych ścieżek rowerowych w górach otaczających nasze miasto. Ścieżki nie będą kolidowały z pieszymi szlakami turystycznymi. Projekt jest zlokalizowany w całości w lesie komunalnym na Koziej Górze i stanowi pierwszy etap prowadzący do stworzenia nowoczesnego kompleksu górskich ścieżek rowerowych w okolicach Bielska-Białej.

Każda z czterech zaplanowanych tras charakteryzować się będzie inną długością i stopniem trudności. Powstanie bardzo łatwa trasa dla dzieci długości ok. 1 km w pobliżu Błoni, najdłuższa będzie trasa łatwa - ponad 4 km, natomiast średnio-trudna i trudna będą miały w sumie ok. 4 km. Szczegółowo oznakowane będą drogi dojazdowe, ewentualne skrzyżowania, kierunek poruszania oraz przebieg tras i wszelkie trudności terenowe lub potencjalnie niebezpieczne elementy na trasie przejazdu. Prowadzone obecnie prace potrwają do września.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.