bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 28 lipca 2015
  • wyświetleń: 2658

Najlepszy kierowca na Podbeskidziu

Znamy wyniki konkursu na najlepszego kierowcę Podbeskidzia, który został rozstrzygnięty podczas akcji "Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze". Najlepszym kierowcą okazał się pan Janusz Szafrański, który przyjął gratulacje i puchar z rąk Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli.

najlepszy kierowca
fot. KMP Bielsko-Biała


Dzień bezpiecznego użytkownika dróg rozpoczął się Mszą w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli, w czasie której nastąpiło uroczyste przekazanie Komendantowi Miejskiemu Policji w Bielsku-Białej insp. Dariuszowi Matusiakowi specjalistycznego aparatu do pomiaru trzeźwości zakupionego z ofiar wiernych Podbeskidzia. Po zakończonej Mszy św. na placu przed kościołem odbyło się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Na terenie bielskiego WORD-u na uczestników czekał szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, a wśród nich konkurs na najlepszego kierowcę Podbeskidzia.

Biorący udział w konkursie musieli wykazać się znakomitą wiedzą teoretyczną, rozwiązując specjalnie przygotowany test, a następnie bezbłędnie pokonać za kierownicą, skomplikowany tor przeszkód. Bezkonkurencyjny okazał się Pan Janusz Szafrański, który uzyskał największą ilość punktów i zdobył tytuł "Najlepszego kierowcy Podbeskidzia". Na II miejscu uplasowała się Pani Dorota Kopacz. Miejsce na najniższym stopniu przypadło Panu Dawidowi Adamek. Zwycięzcy otrzymali gratulacje i puchary z rąk Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli, Komendanta Miejskiego Policji insp. Dariusza Matusiaka oraz Dyrektora bielskiego WORD-u Andrzeja Listowskiego.

prawo jazdy
Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie na drodze · fot. KMP Bielsko-Biała


Także dla dzieci przewidziano liczne atrakcje i konkursy na ścieżce rowerowej. Każdy mógł wypróbować alkogogle, symulujące ograniczenie postrzegania i reakcji po spożyciu alkoholu, czy pojeździć samochodem z trolejami imitującymi poślizg samochodu. Z bliska można było obejrzeć sprzęt używany na co dzień przez policjantów, strażaków, ratowników z służby maltańskiej oraz przyjrzeć się tresurze policyjnego psa.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.