bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 27 lipca 2015
  • wyświetleń: 4629

Chcą zdobyć pieniądze na skatepark

Młodzież z Komorowic i Hałcnowa postanowiła walczyć o skatepark w północnej części miasta. W realizacji marzenia miłośników sportów ekstremalnych ma pomóc tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego.

skatepark
Chcą zdobyć pieniądze na skatepark! · fot. komorowice.pl


W Bielsku-Białej, a konkretnie na Błoniach, znajduje się jedyny skatepark w mieście. Młodzież z północno-wschodniej części Bielska-Białej - w tym Komorowic Śląskich, Komorowic Krakowskich, Hałcnowa i Białej Północ - musi się sporo nagimnastykować, aby dojechać na drugi koniec Bielska-Białej i skorzystać z obleganej przez wielu ludzi, wysłużonej instalacji.

- Niestety w naszej dzielnicy nie możemy rozwijać swojej pasji. Staramy się jeździć w różnych "niekonwencjonalnych" miejscach, ale często jesteśmy przeganiani przez właścicieli - mówi Cezary Malec, który wraz z kilkunastoma kolegami z Komorowic jeździ wyczynowo na rolkach.

Pomysł budowy skateparku w Parku Rosta przy ulicy Ceramicznej urodził się na dzielnicowej stronie www.komorowice.pl. To właśnie tam młodzież wyrażała swoje spostrzeżenia na temat potrzebnych w północnej części miasta inwestycji. Projekt przewiduje budowę skateparku o wymiarach około 32x22 metrów (nawierzchnia betonowa). W skateparku - po uprzednich konsultacjach z młodzieżą - przewidziano instalację takich urządzeń jak: duża platforma z minirampą, funbox z piramidą oraz grindox i poręcz. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to około 400 tys. złotych. Ze skateparku korzystaliby zarówno jeżdżący na deskorolkach, rolkach, rowerach, jak i hulajnogach.

skatepark
Proponowana lokalizacja skateparku - Park Rosta przy ulicy Ceramicznej · fot. komorowice.pl


- Wierzymy, że się nam uda. Nie wiem czy świadomie, czy nieświadomie, ale miasto nie realizuje rekreacyjnych inwestycji w tej części Bielska-Białej. Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego jesteśmy w stanie spełnić nasze marzenie - dodaje Cezary Malec.

Więcej o projekcie budowy skateparku w Parku Rosta można przeczytać na stronie www.skateparkrosta.pl. Tam również zamieszczane są informacje o słowach poparcia dla inwestycji, które wyrazili już m.in. parlamentarzyści i cześć radnych Rady Miejskiej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.