bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2015
  • wyświetleń: 2833

Remont kolejnego odcinka ulicy

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Kupieckiej do ul. Wołyńskiej/Dniestrzańskiej. Przebudowa ma na celu uzyskanie poprawy parametrów technicznych, uporządkowanie i uzupełnienie systemu odwodnienia oraz poprawy warunków bezpieczeństwa na drodze.

sobieskiego, remont, koparka
Remont ulicy Sobieskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Zakres prowadzonych prac obejmuje m.in. budowę obustronnych chodników, zatok autobusowych wraz z montażem wiat przystankowych, kanalizacji deszczowej, przebudowę gazociągu, przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznych.

Przebieg trasy zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącej ulicy, wprowadzając jednak korekty niezbędne dla poprawy warunków widoczności na łukach. Ponadto projekt przewiduje nową lokalizację przystanków. Ich usytuowanie uwzględnia warunki niezbędnej widoczności na zatrzymanie oraz widoczności, jaką zapewnić należy kierowcom autobusów. Przejścia dla pieszych zostaną wyznaczone w rejonie przystanków autobusowych i w obrębie skrzyżowań.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.