bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2015
  • wyświetleń: 2122

Ratusz uspokaja autorów projektów

Autorzy zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego dopytują o terminy realizacji inwestycji. Ratusz uspokaja - wszystkie projekty zostaną zrealizowane zgodnie z planem jeszcze w tym roku.

pieniądze, budżet
Kwota przeznaczona na budżet obywatelski w 2015 roku to 3,75 mln zł · fot. bielsko.info


- Czy media mogłyby się zainteresować dlaczego nie zostały zrealizowane projekty zatwierdzone w 2014 roku? Mam nadzieję, że w końcu coś zostanie wyjaśnione zanim zacznie się realizacja kolejnych projektów - pisze w liście do naszej redakcji pani Barbara, która dziwi się, że znaczna część zwycięskich projektów ciągle nie doczekała się realizacji.

W podobnym tonie wypowiadał się na czerwcowej sesji Rady Miejskiej radny Roman Matyja, który ponadto otrzymuje sygnały od wnioskodawców, że w czasie przygotowania projektów do realizacji nie prowadzi się konsultacji z ich autorami. - Na jakim etapie są realizacje? Jak wygląda współpraca miasta z pomysłodawcami projektów? Czy są zagrożenia dotyczące ich wykonania? - Roman Matyja pytał prezydenta miasta.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego uspokaja, że wszystkie projekty doczekają się realizacji. - Wszystko jest realizowane na bieżąco, ale trzeba pamiętać, że postępowanie przetargowe to nie jest krótki proces - tłumaczy Tomasz Ficoń. W odpowiedzi na interpelację Romana Matyi pełnomocnik prezydenta miasta informuje, że projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego "znajdują się na różnym etapie zaawansowania i są konsultowane z wnioskodawcami podczas akceptacji wykonanej dokumentacji projektowej dla danego terenu". Ponadto "współpraca z pomysłodawcami projektów układa się dobrze".

- Na obecnym etapie realizacji zadań nie występują znaczące zagrożenia, mogące mieć negatywny wpływ na ich wykonanie, choć nie wyklucza się problemów np. podczas realizacji postępowań przetargowych - dodaje Henryk Juszczyk.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.