bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2015
  • wyświetleń: 2855

Świętowali w Tyszkiewiczu - zdjęcia

Tegorocznym egzaminom dyplomowym w bielskim Tyszkiewiczu nadano wyjątkowo odświętny charakter.
Świeżo upieczeni absolwenci Kosmetologii oraz Zarządzania i Architektury Wnętrz spotkali się z wybitnymi praktykami w swoich specjalnościach.

Święto w bielskiej uczelni - 07.2015 · fot. BWS im. J. Tyszkiewicza


Smaczny poczęstunek, relaksująca muzyka, pamiątkowe zdjęcia oraz witający przybyłych „Pomnik Studenta” podkreślały wyjątkowość wydarzenia. Broniącym się studentom dodawały otuchy spoglądające z portretów uśmiechnięte twarze absolwentów. To galeria tych, którzy po studiach w „Tyszkiewiczu” zrobili karierę. Wszyscy zgromadzeni mieli także sposobność obejrzenia wystawy prac studentów Architektury wnętrz. Wiele z eksponowanych projektów przyciągało uwagę śmiałością rozwiązań i połączeniem elegancji z funkcjonalnością. Podziwiano m.in. lustrzaną siedzibę Wiedźmina, wysmakowany dizajnersko dziecinny rowerek oraz innowacyjną adaptację zabytkowej oranżerii.

Skład komisji egzaminacyjnej również zaskakiwał. Oprócz wykładowców na obronę zaproszeni zostali bowiem praktycy wywodzący się z szeregu znanych firm regionu. Docenili tę innowację dawniejsi absolwenci. - Z sentymentem wracam do Tyszkiewicza. Obrony prac to zwykle stresujący dla młodych ludzi dzień, jednak dzięki tej niespotykanej jak na polskie realia formie egzaminu, wywiązały się bardzo ciekawe dyskusje - komentuje Wioleta Halska-Raj, absolwentka Kosmetologii z rocznika 2012.

Wielu absolwentów BWS im. J. Tyszkiewicza znajduje zatrudnienie tuż po studiach. To m.in. rezultat polityki uczelni, która dba o kontakt z wiodącymi firmami z regionu. Uczelnia rozwija współpracę z partnerami krajowymi i zagranicznymi. Wszystko po to, aby zapewnić swoim absolwentom jak najlepszy start na rynku pracy.

- W tym roku wspólnie z bielskim „Tyszkiewiczem” ogłosiliśmy konkurs na najlepszą pracę dyplomową w zakresie marketingu na kierunku Zarządzanie. Studentka, która zdobyła nagrodę pieniężną i płatny 3-miesięczny staż w naszej firmie, zaproponowała kilka bardzo kreatywnych rozwiązań, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane - podkreślał członek zarządu jednego z regionalnych przedsiębiorstw.

BM / bielsko.info, źródło: BWS im. J. Tyszkiewicza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.