bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 16 lipca 2015
  • wyświetleń: 1726

Najmłodsi z wizytą w komisariacie

O tym, że wakacje spędzane w mieście mogą być ciekawe codzienne przekonują się młodzi bielszczanie, którzy uczestniczą w półkolonii organizowanej przez bielski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Lato w mieście”. Ostatnio najmłodsi odwiedzili Komisariat Policji III w Bielsku-Białej, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda codzienna służba śledczych, dzielnicowych i policjantów z patrolówki.

Najmłodsi z wizytą w komisariacie - 07.2015 · fot. KMP w Bielsku-Białej


Dla mundurowych spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa, jakich bezwzględnie powinny przestrzegać podczas letniego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się, między innymi jak bezpiecznie spędzać czas na podwórku, placu zabaw, nad wodą, a także o czym należy pamiętać w kontakcie z obcym psem i pod jakie numery dzwonić w razie wypadku lub zagrożenia i jak się wówczas zachować. Wielką atrakcją była możliwość obejrzenia pokoju wyposażonego w lustro weneckie, służące do okazań świadkom osób podejrzanych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak elementy ubioru policjantów, które dzieci mogły przymierzyć. Ubranie hełmu, kamizelki ochronnej tzw. „żółwia” czy ochraniaczy na nogi i ręce było dla nich wielkim przeżyciem. Każde dziecko otrzymało książeczki edukacyjne, a na zakończenie spotkania policjanci życzyli najmłodszym udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.