bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2015
  • wyświetleń: 10010

Zderzenie 3 tirów, nie żyje kierowca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W poniedziałek po godzinie 18.00 doszło do tragicznego wypadku trzech samochodów ciężarowych na drodze S-1 w Jasienicy. W wyniku zderzenia jeden kierowca zginął na miejscu, a drugi z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Zderzenie tirów na S1 - 13.07.2015 · fot. sid / bielsko.info


Około godziny 18.15 stanowisko Kierowania KM PSP przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. - W momencie dojazdu wozów bojowych trzy pasy drogi w kierunku na Cieszyn na całej szerokości były zablokowane przez samochody, co wymusiło konieczność pokonania ok. 400 metrów pieszo - informują strażacy biorący udział w akcji.

zderzenie tirów na S1
Na drodze S1 doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Z ustaleń policji wynika, że 67-letni kierowca ciężarowego renaulta z naczepą najechał na stojące częściowo na pasie awaryjnym oraz jezdni, ciężarowe volvo z naczepą. Samochód ten najprawdopodobniej uległ awarii. Wszystko wskazuje na to, że kierujący nim 64-latek przebywał poza kabiną i mógł sprawdzać pneumatykę pojazdu. Na uczestniczące w tym zdarzeniu pojazdy najechało ciężarowe iveco, kierowane przez 59-letniego czechowiczanina. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podnieśli samochód ciężarowy za pomocą narzędzi hydraulicznych, co pozwoliło uwolnić osobę poszkodowaną.

Zespół ratownictwa medycznego podjął reanimację 64-letniego kierowcy, jednak w wyniku ciężkich obrażeń mężczyzna zmarł. Do szpitala, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, został zabrany także kierowca drugiego samochodu ciężarowego.

zderzenie tirów na S1
Na drodze S1 doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W początkowej fazie trwania akcji pasy jezdni w obydwu kierunkach były zablokowane. Po uwolnieniu poszkodowanego udrożniono ruch w kierunku Bielska-Białej, a do pracy polegającej na wyjaśnieniu przyczyn wypadku i zabezpieczeniu śladów przystąpili prokurator i technicy kryminalistyki. Ruch w kierunku Cieszyna na DK 1 przywrócono w godzinach porannych.

BM / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj