bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 14 lipca 2015
  • wyświetleń: 2408

Autobus energetyczny w Bielsku-Białej

Za nami:

17 i 18 lipca w Bielsku-Białej będzie gościł „Autobus Energetyczny” - mobilne centrum edukacyjno - informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu.

Autobus stanie na pl. Chrobrego i będzie dostępny dla mieszkańców miasta w godzinach 12.00-20.00. W Bielsku-Białej pojawi się w ramach ogólnopolskiej kampanii zorganizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A.

Autobus energetyczny w Bielsku-Białej
Autobus energetyczny stanie w Bielsku-Białej. · fot. http://autobusenergetyczny.pl


Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, która zostało wyposażone w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.

Autobus energetyczny stanie w Bielsku-Białej
Autobus energetyczny stanie w Bielsku-Białej. · fot. http://autobusenergetyczny.pl


Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.